De leukste wedstrijd van het jaar

First Tech Challenge

Tech Campus De School doet met een team van minimaal 6 techneuten van 12 tot 18 jaar mee aan de FIRST Tech Challenge in Eindhoven. Van september t/m februari komt deze groep één keer per week samen om te bouwen, programmeren en oefenen voor deze unieke challenge. Zo leren zij denken als echte engineers. De eerste (oefen)wedstrijd vindt in november plaats en zo hopen we genoeg punten te behalen voor de grote finale in februari.

Schrijf je hier in!

Wat is de FIRST Tech Challenge?

De FIRST Tech Challenge (FTC®) is een van de drie robotcompetities van FIRST. FTC Nederland is opgericht in 2016 en toen gestart met 10 teams. In de FIRST Tech Challenge (FTC®) moeten teams een robot ontwerpen, bouwen en programmeren die zowel bestuurd moet worden, maar ook autonoom moet kunnen bewegen.

Onder begeleiding van volwassen coach en mentor ontwikkelen de kinderen STEM -vaardigheden en oefenen ze engineeringprincipes, terwijl ze zich bewust worden van de waarde van hard werken, innovatie en het samenwerken in een team. (STEM= Science, Technology, Engineering and Math). 

Op dit moment zijn er 48 teams in Nederland die meedoen aan deze competitie. Andere teams die meedoen zijn scholen uit de BeNeLux. Tech Campus De School is dan geen school, maar mag meedoen als vereniging. Het event groeit jaarlijks!

Team De School

Vanuit Tech Campus De School formeren wij één team met jongeren uit de gemeente Kaag en Braassem die meedoen aan de challenge in 2023-2024. Een team bestaat uit minimaal 6 en maximaal 15 kinderen van 12 tot 18 jaar. Dit zijn dus middelbare scholieren van zowel vmbo, havo, vwo, mbo en hbo. 

Begin september vond de kick-off van de challenge plaats in Eindhoven. Vanaf nu komt het team iedere dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 uur samen in het Makerlab om te oefenen, trainen en bouwen met elkaar. Op zaterdag 24 februari 2024 vindt de grote wedstrijd plaats waarin gestreden wordt tegen de robots van de andere teams. Na de wedstrijd in februari 2024 blijft het team bij elkaar. Zo kunnen onze techneuten regelmatig bij elkaar komen in het Makerlab om te knutselen, oefenen of masterclasses te volgen. 

Planning komende maanden

Het is fijn als we eind augustus ons team compleet hebben. Zoals genoemd is op zaterdag 9 september de kick-off van de challenge in Eindhoven. Daar kan het team deelnemen aan diverse masterclasses om de eerste handvatten te krijgen voor het bouwen van de robot. Vanaf de kick-off komt het team wekelijks samen in het Makerlab om te bouwen aan de robot van De School én om de teamrollen te verdelen.

In november vindt de eerste oefenwedstrijd plaats. Dan kan het team kijken hoever hun robot is én natuurlijk ook hoever de andere teams zijn. Dit gebeurt in januari of februari nog eens tijdens oefenwedstrijd twee. De sfeer op zo'n oefendag is top en teams helpen elkaar. Grote kans dus dat de robot al flink verbeterd is na deze oefenwedstrijden. 

Houd er dus rekening mee dat dit net als voetbal- of tennistraining een hele leuke hobby is voor komende jaren. Als je eenmaal bij het team aansluit, mag je namelijk ieder jaar opnieuw meedoen samen met de rest van het team! Gaaf toch? Zo bouw je ook een leuke band op met leeftijdsgenoten uit de regio. 

Inschrijven

Vanaf nu is het mogelijk om te schrijven voor ons team! De communicatie van FTC is in het Engels. Is programmeren op jouw lijf geschreven óf ben je ouder dan 18 en wil je graag op een andere manier jouw steentje bijdragen in de organisatie? FTC heeft diverse teams die helpen om de wedstrijd beter te maken. Denk hierbij aan een strategieteam, bouwteam, logistiek team en marketingteam. Wij willen jou er graag bij hebben. Geef je snel op!

Schrijf je hier in!

We zijn gestart!

Op zaterdag 9 september was de kick-off van de FIRST Tech Challenge in Eindhoven. Ons team nam deel aan een aantal masterclasses én hoorde de opdracht van de FIRST Tech Challenge, spannend! Er zijn verschillende tips en tricks gedeeld waardoor het team nu iedere dinsdagavond aan de slag kan met de robot.

Benieuwd naar de opdracht? Dat wordt allemaal uitgelegd in deze video.

 

Eerste krachtmeting

FTC-wedstrijd van 3 december

Op zondag 3 december was het tijd voor de eerste krachtmeting van Team De School tijdens de wedstrijddag in Den Haag. Dit was dé dag om tips en tricks te ontvangen voor ons robots en om te kijken hoever de robot al was in vergelijking met de andere teams/scholen. 

Team De School heeft maar liefst zes keer in actie mogen komen. Samen met een ander team streed onze robot tegen twee andere teams. Wie dat het snelst en op de beste manier deed, kreeg de meeste punten. Team De School won twee van de zes wedstrijden deze dag. Bekijk hier alle uitslagen.

Aan de sfeer lag het zeker niet, want die was erg goed. Het team heeft veel lol gehad, veel geleerd en een hele rugzak vol met tips en ideeën waaraan komende weken weer gewerkt kan worden. Op zaterdag 13 januari reist het team af naar Zeist voor de volgende wedstrijd!

FTC in de media

De FIRST Tech Challenge is een internationale competitie waar veel aandacht voor is vanuit diverse landen. In ieder land wordt er door ruim 30 teams gebouwd aan een robot en in februari vindt de échte wedstrijd plaats waar deze teams het mét hun robot tegen elkaar opnemen. De beste teams mogen dan in april naar de wereldwijde finale in Amerika. De organisatie van dit gave event heeft de wedstrijd van 2022 vastgelegd in deze gave YouTube video. Kijk 'm gerust hiernaast.

Podcast FTC

Ook is er een FTC-podcast. Er zijn al 34 afleveringen beschikbaar en er zullen er nog meer volgen in het volgende seizoen. In de podcast, geïnitieerd door Ronald Scheer, praten teamleden van verschillende teams over hun team en FTC-reis. Wat hebben ze geleerd, waar zijn ze trots op, hoe hebben ze hun robot ontworpen en gebouwd, het belang van sponsors, maatschappelijke betrokkenheid en nog veel meer.

Beluister de afleveringen hier

FTC-wedstrijd van 3 december

Op zondag 3 december was het tijd voor de eerste krachtmeting van Team De School tijdens de wedstrijddag in Den Haag. Dit was dé dag om tips en tricks te ontvangen voor ons robots en om te kijken hoever de robot al was in vergelijking met de andere teams/scholen. 

Team De School heeft maar liefst zes keer in actie mogen komen. Samen met een ander team streed onze robot tegen twee andere teams. Wie dat het snelst en op de beste manier deed, kreeg de meeste punten. Team De School won twee van de zes wedstrijden deze dag. Bekijk hier alle uitslagen.

Aan de sfeer lag het zeker niet, want die was erg goed. Het team heeft veel lol gehad, veel geleerd en een hele rugzak vol met tips en ideeën waaraan komende weken weer gewerkt kan worden. Op zaterdag 13 januari reist het team af naar Zeist voor de volgende wedstrijd!